HOME   O PROJEKCIE REGULAMIN TERMINARZ DOBRE PRAKTYKI PRODUKTY DO SKLEPIKU   FAQ   KONTAKT LOGOWANIE

Artykuły zostały podzielone na podstrony
Wymogi sanitarne dla sklepików szkolnych
Zapraszamy do zapoznania się z ciekawą publikacją opracowaną przez Urząd m.st. Warszawa. Znajdziecie tu Państwo szereg interesujących informacji odnoście wymogów sanitarnych przy prowadzeniu sklepiku i sprzedaży żywności. Zapraszamy do lektury więcej »
Przyszłość z nadwagą
Otyłość wśród dzieci ma już w Polsce charakter epidemiczny. Paradoksalnie dzieci otyłe są niedożywione, a także zatrute toksynami. Zjawiskiem częstszym niż dziedziczna otyłość jest dziedziczenie złych rodzinnych nawyków żywieniowych. Jeśli nie pomożemy naszym dzieciom, za kilka lat będziemy społeczeństwem ludzi otyłych i chorych. więcej »
Słodycze? Nie na zdrowie!
Wywołuje różne dolegliwości, przyczynia się do powstawania wielu chorób, powoduje uzależnienie, jednak ciągle nie możemy do końca uwierzyć, że nam szkodzi. CUKIER - substancja pozbawiona jakichkolwiek wartości odżywczych, niepokojąco wszechobecna w naszym życiu. Dokładnie poznaj wilka w owczej skórze. więcej »
O uczniach i szkołach
Tylko połowa szkół podstawowych posiada stołówkę, z której korzysta zaledwie 9% uczniów. Ponad 15% uczniów nigdy nie je śniadania przed wyjściem z domu. 54% uczniów chciałaby mieć większą wiedzę na temat zdrowego odżywiania. więcej »
Mamo, chcę jeść jak inni!
Wyrzuca kanapki do śmieci, nie chce jeść obiadu w stołówce, w szkolnym sklepiku kupuje chipsy i kolorowe napoje gazowane. W szkole nasze dziecko chce się zachowywać tak, jak pozostali rówieśnicy. Piszemy o problemach związanych z odżywianiem w szkołach i wpływie, jaki wywiera grupa rówieśników. więcej »
Co powinien jeść uczeń?
Nauka to naprawdę ciężka praca. Sprawne funkcjonowanie dziecka w szkole, pod względem intelektualnym i fizycznym, w dużej mierze zależy od właściwego odżywiania. Niedobory składników odżywczych mogą być powodem kłopotów szkolnych i zdrowotnych. więcej »
Urozmaicona dieta ucznia